Zwiedzanie Wielkopolski – Zaniemyśl

Hej! Ostatnio z racji tego, że zmieniłem pracę, przeprowadziłem się do Poznania. Jak wiadomo, moje turystyczne wypady sięgały już w tę cześć Polski, ale zupełnie czym innym jest weekendowy wypad, a mieszkanie w danej części regionu. Po zwiedzeniu praktycznie wszystkich zabytków i ciekawych miejsc w Poznaniu (o czym napiszę kiedy indziej) zdecydowałem się na wyjazd poza obszar miasta. Zaciekawiła mnie intrygująca nazwa miasteczka Zaniemyśl oraz wyspa znajdująca się na Jeziorze Raczyńskim, nad którym miejscowość ta leży. Wyspa w Wielkopolsce? Dziwne – pomyślałem. Zarezerwowałem weekend w Zaniemyślu na stronie www – noclegi i postanowiłem to sprawdzić.

Ogromne było moje rozczarowanie kiedy okazało się, że na Wyspie Edwarda (nazwa pochodzi od imienia właściciela) prowadzone są prace konserwatorskie w stojącym tam Domu Szwajcarskim. Niestety nie było możliwości transportu w to miejsce i zwiedzania. Pozostało mi tylko upajanie się widokiem z lądu. Ale wiecie co? Nie żałuję! Zaniemyśl okazał się bardzo przyjaznym i ciekawym miasteczkiem. Nadal nie mogę wyjść ze zdumienia. Piękne, zabytkowe kościoły, stary cmentarz, pyszne restauracje oraz oczywiście Jezioro Raczyńskie to tylko kilka istotnych punktów turystycznych, wartych zobaczenia.

Doszedłem do wniosku, że przyjadę tutaj w wysokim letnim sezonie. Chcę oczywiście zwiedzić wyspę a także sprawdzić jak miasto funkcjonuje w tym okresie. Jest ono niepozorne ale z pewnością każdy znalazłby tutaj odpowiedni dla siebie sposób spędzania wolnego czasu. Zapomniałem powiedzieć o ścieżkach rowerowych! Znajdziecie tutaj trzy trasy rowerowe, które zwracają uwagę na najważniejsze miejscowości położone w tej części województwa. Serdecznie zachęcam do przybycia. Na pewno będziecie się tutaj dobrze bawić i co ważne, wasz portfel zbytnio nie ucierpi!

One thought on “Zwiedzanie Wielkopolski – Zaniemyśl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *