Zakochaj się w Kazimierzu Dolnym

W Kazimierzu Dolnym wielu turystów zakochuje się od pierwszego wrażenia. Zobaczymy tu piękne i zadbane ulice, zabytkowe kamienice i spichlerze, punkty widokowe i malownicze trasy wycieczkowe, a to wszystko w okolicach wiślańskich brzegów. Dodatkowo, przez większość ciepłych miesięcy, możemy się tu natknąć na imprezy kulturalne i artystyczne. Całe miasto tętni wtedy życiem aż do późnych godzin wieczornych. Można wtedy zatrzymać się też w którejś restauracji, winiarni albo herbaciarni i odpocząć po całym dniu, często przy muzyce granej na żywo. Po zwiedzaniu zatrzymać się możemy na nocleg w jednym z tutejszych hoteli. Jednak w mieście baza noclegowa jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Znajdziemy tu więc też liczne gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty czy hostele i schroniska. By zarezerwować odpowiednie miejsca z większym wyprzedzeniem, najlepiej skorzystać z internetowej wyszukiwarki, np.. Po wpisaniu hasła „noclegi Kazimierz Dolny” możemy wybierać wśród setek ofert.

Wiele jest atrakcji w Kazimierzu Dolnym, które zasługują na uwagę. Jednak jedną z najbardziej znanych są ruiny zamku, które znajdują się na wzgórzu w centrum miasta. Można stąd podziwiać piękne widoki na Rynek w Kazimierzu Dolnym, jak i na całe miasto. W okolicy powinniśmy odwiedzić także na Górę Trzech Krzyży – https://pl.wikipedia.org/wiki/Wzg%C3%B3rze_Trzech_Krzy%C5%BCy_w_Kazimierzu_Dolnym, inaczej zwaną Krzyżową Górą. Stoją tu trzy wysokie, drewniane krzyże, które upamiętniają ofiary epidemii cholery. Pochodzą one z 1708 roku. Ze wzgórza rozciągają się także ciekawe widoki na okolicę. Niedaleko stąd też także na Basztę. Znajduje się ona na szczycie Wzgórza Zamkowego, a jej wysokość to 20 metrów. Widać ją więc z każdego miejsca w mieście. Udostępniona jest zwiedzającym – na jej szczycie otwarty jest punkt widokowy. Ciekawostką jest fakt, że grubość jej murów dochodzi nawet do 4 metrów.

Na spacer powinniśmy się też udać na rynek miejski, gdzie można zobaczyć wiele pięknych zabytków, m.in. Kamienice braci Przybyłów. Wyróżniają się one bardzo bogato zdobioną elewacją. Stąd możemy się też udać na bulwary nadwiślańskie – bardzo urocze i romantyczne miejsce, gdzie można przesiadywać godzinami. Przy bulwarze znajduje się także przystań. Za kilkanaście złotych możemy wykupić bilet na jeden z kilku statków wycieczkowych. Zabiorą nas one na godzinną wyprawę, podczas której można podziwiać nie tylko zabudowania miasta, ale także piękną przyrodę porastającą brzegi Wisły w tych okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *