Uroki gór w Rytrze

Rytro jest przepiękną miejscowością zlokalizowaną w Beskidzie Sądeckim na terenie górzystym. Do malowniczej doliny Popradu z przyjemnością przyjeżdżają turyści, chcący odpocząć w cichej i spokojnej okolicy otoczonej górami. Ta urokliwa wieś jest specyficznym miejscem ze względu na położenie oraz atrakcje jakimi dysponuje. Wygodny dla nas nocleg w Rytrze znaleźć można bez większego problemu w pobliskich gospodarstwach oraz domach gościnnych. Wieś jest bardzo dobrym punktem w wypadowym zarówno podczas lata jak i zimy.

W ciepłe, wiosenne oraz letnie dni zwiedzić można wiele ciekawych zabytków oraz miejsce. Pierwszym punktem wartym zobaczenia jest zamek. Po upływie wieków z zamku zachowały się jedynie ruiny. Leżący na wzgórzu nad Popradem został wybudowany w XIV wieku, gdzie był często odwiedzany przez królów polskich. Poza tym cały teren Rytra położony jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w związku z tym panorama na cały region jaką można zobaczyć z różnych punktów widokowych jest nie do opisania. W okolicach parku powstało kilka rezerwatów przyrody, z których można śmiało skorzystać. Nawiązując do pięknych widoków, kolejnym aktynie spędzonym pomysłem na dzień są szlaki turystyczne. Główny, oznakowany kolorem czerwonym to najdłuższy szlak w polskich górach, który liczy 500 kilometrów.

Na całym tym odcinku spotkać można równicę i znajdujące się tam schronisko, wielką czantorię, stożek, baranią górę, Babią Górę, Policę, Przełącz Lipnicką oraz wiele wiele innych ciekawych cudów natury, jak i ośrodków znajdujących się w pobliżu. W zimie natomiast Rytro przygotowało dla wszystkich miłośników sportów zimowych kompleks narciarski, gdzie na narciarzy czeka pięć tras. Stok przystosowany jest zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych pasjonatów białego szaleństwa. Na terenie obiektu znajduje się również restauracja z daniami z grilla oraz wypożyczania sprzętu.

One thought on “Uroki gór w Rytrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *