Pomyśl o wakacjach w Sarbinowie

Sarbinowo, to nadmorskie letnisko, zlokalizowane na Wybrzeżu Słowińskim, nieopodal Mielna. O ile Mielno ma charakter stricte rozrywkowy, to Sarbinowo jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla osób ceniących kameralne klimaty. Położenie miejscowości wskazuje na fakt, że woda morska jest zdecydowanie cieplejsza niż w innych rejonach Wybrzeża.

Sarbinowo jak nadmorska perła

Sarbinowo jest dumą i wizytówką gminy Mielno. Kąpielisko może pochwalić się tym, że spełnia normy jakościowe w Unii Europejskiej (sprawdź tutaj www), zatem nie ma ryzyka, że podczas pobytu pojawią się przykre komunikaty o zakazie kąpieli z powodu jakichkolwiek zanieczyszczeń wody. Liczba stałych mieszkańców jest bliska sześćset, co obrazuje zjawisko zupełnego wyciszenia miejscowości poza sezonem wakacji. Czysta i zadbana plaża zachęca turystów do odwiedzania tego miejsca. Lokalna architektura jest godna podziwu – szczególnie w zakresie odrestaurowanych budynków z okresu przedwojnia. Architektura ta jest na tyle cenna, że sam Bałtyk zechciał ją swego czasu porwać – na szczęście udało się temu zapobiec poprzez ustawienie kamienno-betonowego muru oporowego, który ma długość jednego kilometra wzdłuż plaży. Także widać, że sama natura chciała upomnieć się o Sarbinowo.

Co wybrać: wakacje za granicą, czy w Sarbinowie?

Co do zasady wakacje same w sobie mają czas ograniczony, ale warto jest urozmaicać klimat. Jeśli ktoś preferuje kurorty zagraniczne, może któregoś dnia zdecyduje się na pobyt w Sarbinowie. Osoby kochające polski Bałtyk nie wyobrażają sobie wakacji bez jego plaż i urokliwych oaz odpoczynku. Także nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy człowiek ma inne preferencje, co do sposobu spędzania wolnego czasu, a i jego zasób finansowy bywa rozmaity.

Dla kogo Sarbinowo?

Sarbinowo jest dla wszystkich i to w sensie dosłownym. Każdy będzie czuć się dobrze w tej maleńkiej miejscowości, a zwolennicy „większego ruchu” mogą organizować sobie wypady poza Sarbinowo. Na przykład do słynnego z nocnych szaleństw Mielna. Na pewno Sarbinowo jest idealną propozycją dla rodzin z małymi dziećmi – dla najmłodszych atrakcją będzie chociażby mini zoo.

Gdzie nocować?

Baza noclegowa pokazuje różnorodność ofert pod kątem standardu pobytu i cen (warto sprawdzić pokoje na www). Noclegi Sarbinowo z pewnością przyjmą turystów z ogromną radością, ale warto zdecydować się na wcześniejszą rezerwację miejsc. 

One thought on “Pomyśl o wakacjach w Sarbinowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *