Plaża w Mielnie

Lato zbliża się wielkim krokami, a w związku z tym najwyższy czas pomyśleć o dobrym miejscu na urlop. Jedną z lepszych urlopowych miejscowości jest bez wątpienia Mielno. Ta nadmorska wieś, ma w sobie to coś, co przyciąga co roku, tłumy turystów, spragnionych słońca i dobrej zabawy. O ile na słońce, nie zawsze można nad Bałtykiem liczyć, o tyle dobra zabawa w Mielnie jest gwarantowana i to niezależnie od pogody.

Po hasłem dobrej zabawy, każdy z nas rozumie coś innego. Dla jednych będzie to czas spędzony z rodziną, czy to na plaży, czy też na spacerze, dla innych rowerowe wycieczki, a dla jeszcze innych nocne imprezy w barach. Co ciekawe, wszystkie te atrakcję są w Mielnie dostępne, to też nie dziwi fakt, że pobyty wakacyjne tutaj wybierają i rodziny z dziećmi, i ludzie lubiący aktywny wypoczynek, a także młodzi ludzie spragnieni wrażeń (praktyczne info o spaniu pod linkiem). Niezależnie od tego co lubią robić najbardziej, każda z tych osób z pewnością odwiedzi (i to niejedne raz) plażę w Mielnie.

Plaża w Mielnie jest czysta, z drobnym, jasnym piaskiem, choć miejscami (szczególni na wysokości ulicy Słonecznej i Nurtu Jamneńskiego) kamienista. Plaża jest dość szeroka – od 30 do 45 metrów, aczkolwiek, w sezonie bywa tu tłoczno. W pobliżu plaży znajdują się liczne sezonowe knajpki serwujące szybkie ciepłe przekąski, ciepłe i zimne napoje, lody oraz oczywiście gofry i wędzone ryby. W niewielkiej odległości znaleźć można też punkty handlowe oraz pokoje gościnne. Ponadto od wysokości ulicy Kościuszki, jest w Mielnie wyznaczone kąpielisko letnie o nazwie Mielno 216. Długość kąpieliska to 100 m. Sezon kąpielowy trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. Kąpielisko jest strzeżone. Dodatkową atrakcją plaży jest promenada spacerowa, która łączy Mielno z Unieściem. Z promenady rozciągają się przepiękne widoki, ale także znajdują się szachy, z figurami imponującej wielkości, które cieszą się sporym zainteresowaniem plażowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *