Korbielów – atrakcje latem i zimą

Wypoczynek w okolicach górskich jest jednym z popularniejszych i bardzo lubianych sposobów spędzania urlopu. Jedną z niewielkich, spokojnych i urokliwych miejscowości turystycznych, położoną w Beskidzie Wysokim na zboczach masywu góry Pilsko jest Korbielów. Niepowtarzalny klimat, liczne atrakcje i możliwość bliskiego kontaktu z naturą corocznie przyciągają tłumy turystów w rozmaitym wieku. Korbielów znany jest z sieci tras narciarskich i wyciągów, a także licznych szlaków turystycznych. Sprawia to, iż do miejscowości turyści przyjeżdżają przez okrągły rok – w zimie po to, aby uprawiać rozmaite sporty zimowe, takie jak na przykład jazda na nartach lub snowboardzie, latem – aby wędrować po górskich szlakach i odrywać nowe zakątki w okolicy. Warto przynajmniej raz wybrać się na wyprawę którymś z górskich szlaków – może się okazać, iż stanie się to naszym nowym hobby i pasją. Podczas wędrówek można podziwiać niesamowite, majestatyczne, zapierające dech w piersiach widoki, wypełniać płuca świeżym, rześkim powietrzem i wypoczywać w kontakcie z dziką przyrodą, unikalną dla tego regionu fauną i florą.

Jednym z popularniejszych sportów ostatnich lat jest nordic walking – w Korbielowie znajdziemy liczne trasy przystosowane do tego rodzaju aktywności. Również amatorzy jazdy na rowerze znajdą coś dla siebie, w okolicy jest bowiem wiele ścieżek rowerowych, a także wypożyczalnie rowerów i sprzętu – tak więc brak własnego roweru nie jest najmniejszym problemem. W Korbielowie możemy również odwiedzić stadninę koni huculskich. Jest to rzadko hodowana w Polsce rasa koni górskich, a zwierzęta te charakteryzuje wyjątkowa łagodność i spokojne usposobienie. Jazda konna jest więc bezpieczna również dla osób, które nie miały nigdy wcześniej do czynienia z jeździectwem oraz dla dzieci. Istnieje możliwość nauki jazdy konnej pod okiem instruktora. W miasteczku znajdziemy także prywatne łowisko ryb – gratkę dla amatorów wędkarstwa. Nie ma tam konieczności posiadania karty wędkarskiej, a sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Warto przekonać się, jakie okazy uda nam się schwytać i czy rzeczywiście samodzielnie złowiona ryba smakuje najlepiej.

Korbielów noclegi zapewnia różnym typom turystów, bo miasto posiada doskonałą bazę noclegową. Turyści mogą zatrzymać się na nocleg w wynajętym pokoju w jednym z licznych pensjonatów lub hoteli. W miasteczku znajdują się także restauracje, serwujące lokalne potrawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *