Dlaczego Niedzica nadaję się na urlop?

Marzą Ci się wyjątkowe wakacje? Zamiast wybierać się do Zakopanego czy Trójmiasta, wybierz się tym razem do… Niedzicy! Ta niesamowita miejscowość ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jej główną atrakcją jest zamek, który naprawdę robi wrażenie! Tym większe, kiedy wybierzesz się spływem po Dunajcu tratwą. Niesamowite, magiczne zakręty tej rzeki zabiorą Cię w niejedno niesamowite miejsce – ale najważniejszym będzie zapewne to, z którego ujrzysz wyłaniający się wśród zielonych gór, w zasadzie stojący na jednej z nich, biały, odznaczający się obiekt. Wspomniany wyżej zamek to legenda sama w sobie, ale na pewno niejedną na jego temat możemy jeszcze usłyszeć. To jedna z najciekawszych atrakcji całej okolicy – tutaj właśnie ma straszyć Biała Dama, stał się miejscem znanym w literaturze polskich autorów dla dzieci i młodzieży. Inspirował przez lata niejednego artystę i dawał natchnienie. A niegdyś dawał oczywiście, z wzorowym rezultatem także schronienie.

Będąc na Zamku w Niedzicy będziesz miał okazję na własnej skórze się o tym przekonać, będziesz mógł niemalże poczuć jego historię – na pewno na swój sposób odczujesz tutaj wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Noclegi w Niedzicy być może nie należą do najtańszych w sezonie, ale znane są z komfortu i wygody gwarantowanej każdemu, kto zawita w te progi. Ponadto, baza noclegowa jest ogólnodostępna i warto uprzednio wybrać coś dla siebie nawet choćby przez internet (Noclegi Niedzica – meteor-turystyka.pl), kontaktując się z właścicielem interesującego nas miejsca z pewnym sensownym, może nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Niedzica oprócz zamku i walorów krajobrazowych ma jeszcze dużo innych rzeczy do zaoferowania. Jedną z nich jest między innymi Kościół św. Bartłomieja (św. Bartłomiej- wikipedia.org), wybudowany w ciekawym stylu, który na pewno zainteresuje tych, którzy cenią sobie ten rodzaj zabytków. Niedaleko samej wsi, na Polanie Sosny, znajduje się również charakterystyczna osada turystyczna, z której polecamy gorąco skorzystać – znajdują się tam takie usługi, jak wypożyczalnie, punkty gastronomiczne i inne regionalne stacje. Czy już wiesz, jak spędzisz swój urlop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *