Darłowo – miejsce na perfekcyjne wakacje

Co roku na wyjazd nad polskie morze decyduje się wiele osób z całego kraju. Część z nich najbardziej docenia możliwość spędzenia urlopu w cichej, niedużej miejscowości, jednakże osoby, które poza spędzaniem dni na piaszczystej plaży chciałyby zwiedzić ciekawe miejsca powinny zdecydować się na spędzenie urlopu w położonym w województwie zachodniopomorskim Darłowie.

Atrakcje miasta

Piaszczyste plaże – w Darłowie dostępnych jest aż 5 kilometrów szerokich plaż, na których chętnie wypoczywają turyści. Na plaży zachodniej będą się świetnie bawić nie tylko amatorzy morskich kąpieli, ale również osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, bowiem istnieje tam możliwość przejażdżki na skuterze czy nartach wodnych. Kąpielisko przy plaży wschodniej charakteryzuje się cieplejszą wodą, a to za sprawą falochronu, który oddziela wodę, która dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej się nagrzewa. Tę plażę najchętniej wybierają rodzice z dziećmi i fani opalania się.

Podróż Kutrem – Darłowo jest miastem słynącym z rybołówstwa. Przez cały rok wypływa stamtąd wiele kutrów, a chętni na przejażdżkę turyści mogą skorzystać z nietypowej wycieczki. Z niedużej przystani mieszczącej się przy rozsuwanym mieście każdego dnia odpływają także tramwaje wodne, dzięki którym można dostać się do Darłówka i z powrotem.

Rejsy wycieczkowe – poza tramwajami wodnymi miasto ma do zaoferowania również rejsy statkami wycieczkowymi, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Każdy rejs trwa około 40 minut.

Latarnia morska – powstała w 1885 roku, ostateczny kształt nadano jej w roku 1927 – od tamtej pory wysokość latarni wynosi 22 m. W 2000 roku została udostępniona do zwiedzania turystom.

Park linowy – to miejsce do którego chętnie przychodzą całe rodziny. Przygotowane są trasy o różnych poziomach trudności, sprawdzić się tu mogą dzieci i dorośli. Dla tych drugich przeznaczone są trasy treningowe, ale również takie, które wymagają dobrej kondycji.

Baza noclegowa

W Darłowie na turystów czeka wiele miejsc, w których można znaleźć nocleg. Do dyspozycji są między innymi hotele, apartamenty, ale także ośrodki wczasowe i miejsca w domach prywatnych. Noclegi w Darłowie należy rezerwować długo przed wyjazdem ze względu na popularność tej nadmorskiej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *