Czym zachwyci nas Konin?

Konin to wyjątkowe miejsce na mapie naszego pięknego kraju. Jego początki sięgają XIII wieku, zaś po ingerencji Kazimierza Wielkiego zyskało ono mury obronne i zamek, którego pozostałości możemy podziwiać do dziś. Ten okres Konina odbił się znacząco na jego dzisiejszym charakterze, a my mamy okazję do zapoznania się z nim w sposób namacalny.

Baza noclegowa zapewnia komfortowy wypoczynek dla setek turystów, którzy doceniają oryginalny charakter miasteczka. Noclegów w Koninie należy szukać w centralnym punkcie miasta (to oferta hoteli i hosteli), w otoczeniu przyjemnych restauracji, które serwują kuchnię regionalną w najlepszym wydaniu. Spacerując po starówce również możemy skorzystać z kilku wyjątkowych knajp, które specjalizują się w tutejszych przysmakach. Zasiadając na ogródku jednej z nich, podziwiać możemy tutejszy ratusz, będący XVIII wieczną budowlą z wieżą zegarową.

Wyjątkowym miejscem jest Słup Koniński, najstarszy znak drogowy w Europie, sygnalizujący połowę drogi między Kruszwicą a Kaliszem. Cała starówka posiada oryginalną zabudowę z zachwycającą architekturą. Szukając wyjątkowych miejsc nie możemy przegapić gotyckiego kościoła św. Bartłomieja. Ta budowla pochodzi z XIV wieku i ukazuje nam zdobnictwo, freski oraz kropielnice z tego okresu. W skarbcu natomiast skrywany jest kielich z roku 1536, o ogromnej wartości nie tylko historycznej. Gotycki zamek nad Gosławem, dziś funkcjonujący jako Muzeum Okręgowe, skrywa wiele ciekawych eksponatów, które podobnie jak sama budowla na długo pozostaną w naszej pamięci.

Okalające miasteczko jeziora i lasy zapewniają możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju. Woda, kąpieliska i leśne ścieżki zachęcają do odwiedzania Konina. Tu możemy spożytkować swoją energię na sporty wodne czy piesze wędrówki, podczas których mamy okazję do zapoznania się z roślinnością i podglądania rzadko spotykanych błotniaków łąkowych, dzierzba rudogłowego czy siweczki obrożnej, czyli wyjątkowych gatunków ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *